2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu 18 Saat

2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu
İstanbul'dan – Uçakla

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: ± 16 Saat

Önemli Noktalar:

Sıcak Hava Balonu
devrent
Paşabağı (Keşiş Vadisi)
Avanos (Çömlekçilik Merkezi)
Esentepe
Uçhisar Kalesi
Göreme Açık Hava Müzesi


Güzergah:

1.GÜN:
Sizi otelinizden alacağız ve öğleden sonra Kayseri veya Nevşehir'e uçmak için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda sizi Kapadokya'daki otelinize transfer edeceğiz.

Kapadokya'da geceleme


2. GÜN:
Sıcak Hava Balonu Gezisi:

Kapadokya'ya özgü, hayatınızda bir kez yaşanabilecek bir deneyime hazır olun! Sizi 03:15-03.45 saatleri arasında (otelinizin konumuna göre) otelinizden alacağız ve fırlatma alanına transfer edilmeden önce ücretsiz kahvaltı yapacağınız buluşma noktasına transfer edeceğiz. Fırlatma alanına vardığınızda, uçuşunuz için sıcak hava balonlarının hazırlanmasının muhteşem manzarasını izleyeceksiniz. Uçuşunuz gün doğumunda başlayacak ve pilotunuz yer seviyesinden yaklaşık 700 ila 1000 metre yükseklikte rahat bir yüksekliğe tırmanacaktır. Bu yükseklikten, altınızdaki Kapadokya'nın güzelliğine hayran kalacaksınız. Uçuşun belirli bölümlerinde, pilotlarımız kaya oluşumlarının 1 metre altına kadar uçabilme kabiliyetine sahip olup, bu da size mükemmel fotoğraf çekme fırsatları sağlayacaktır. Standart Uçuş toplam 60 büyüleyici dakikadır. Uçuş sonunda şampanyalı bir kutlama olacak ve size ömür boyu hatıra olarak pilotunuz tarafından imzalanmış bir Uçuş Sertifikası verilecektir. Turunuzun sonunda dinlenebileceğiniz, kahvaltı yapabileceğiniz otelinize geri döneceksiniz ve ardından tam gün Kapadokya turunuza devam edebilirsiniz.

Kırmızı Artı Turu.
09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve iyi korunmuş en derin Yeraltı Şehri'nden turumuza başlayacağız. 30 metre derinliğe sahip bu eşsiz Yeraltı Şehri, 8 kattan oluşmakta olup, şu anda 4 katı misafirler tarafından ziyaret edilebilmektedir.

İkinci durağımız ise merkez Kapadokya'nın en yüksek noktası olacak. Uçhisar kasabasında bulunuyor ve Uçhisar Kalesi olarak anılıyor, o zaman Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz; İsa'nın yaşamını anlatan duvar resimleri (freskler) ile çok sayıda kilisenin oluşması, Hıristiyanlığın başlangıcından 10-13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sonraki durak Çavuşin Köyü olacak. Eski Rum mağara evlerini içeren terk edilmiş köyü göreceğiz.

Çavuşin ziyaretinin ardından Avanos'ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Avanos'ta çanak çömlek ve seramik yapımını izleyebileceğiniz bir çömlekçi dükkanını ziyaret edeceğiz.

Bir sonraki durağımız, en büyük peribacalarının resmini iki veya üç kapakla çekebileceğiniz Paşabağı (Keşişler Vadisi).

Şimdi Hayal Vadisi olarak da adlandırılan ve hayvanlara benzeyen farklı kaya oluşumlarını veya zihninizde hayal ettiğiniz şekilleri görebileceğimiz Devrent Vadisi'ne geçme zamanı.

Turdan sonra İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Kayseri veya Nevşehir Havalimanı'na transfer edileceksiniz, İstanbul'a vardığınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

Ücretsiz Teklif Alma