3 Gece 4 Gün Kapadokya Turu

3 Gece 4 Gün Kapadokya Turu

İstanbul'dan – Uçakla

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: ± 4 Gün

Önemli Noktalar:

devrent
Paşabağı (Keşiş Vadisi)
Avanos (Çömlekçilik Merkezi)
Esentepe
Uçhisar Kalesi
Göreme Açık Hava Müzesi
Sıcak Hava Balonu
Kızıl Vadi
Ortahisar Kalesi
Kaymaklı Yeraltı Şehri
Güvercin Vadisi
Ihlara Kanyonu
Derinkuyu Yeraltı Şehri
belisırma
Selime


Güzergah:


1.GÜN:

Sizi otelinizden alıp sabah erkenden Kayseri veya Nevşehir'e uçmak için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük Klasik Kapadokya Turunuz için sizi Kapadokya'ya transfer edeceğiz.

İlk durağımız, tuhaf görünümleriyle bir ay manzarası veya ay manzarası oluşturan birçok farklı kaya oluşumunu ve küçük peribacalarını gözler önüne seren Devrent Vadisi'ni ziyaret etmek olacak. Bu muhteşem vadide yürürken, doğanın yarattığı heykel bir hayvanat bahçesine benzeyen hayvansı kaya oluşumlarını da göreceksiniz. Turumuz, Kapadokya'nın en çarpıcı peribacalarından bazılarını içeren ikili ve üçlü kaya kapakları ile Paşabağı (Keşişler Vadisi) ile devam edecek. Bu şekil, bu peribacalarına 'mantar şeklindeki peribacaları' adı verilen Kapadokya'ya özgüdür. Paşabağı'nı gezdikten sonra, Hitit döneminden kalma dünyaca ünlü çanak çömlekleriyle tanınan Avanos'a gideceğiz.

Yerel ustalar tarafından işlenen kırmızı kil, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak nehrinin kalıntılarından geliyor.

Öğle yemeğimizi Avanos'ta yerel bir restoranda yedikten sonra Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezerek turumuza devam edeceğiz. MS 10-13. yüzyıllardan peribacalarına oyulmuş kiliseleri, şapelleri ve manastırları, duvarları fresklerle gezeceksiniz.

Sizi otelinize transfer etmeden önce komşu vadilerde fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak.

Kapadokya'da geceleme

2. GÜN:

Sıcak Hava Balonu Gezisi:

Kapadokya'ya özgü, hayatınızda bir kez yaşanabilecek bir deneyime hazır olun! Sizi 03:15-03.45 saatleri arasında (otelinizin konumuna göre) otelinizden alacağız ve fırlatma alanına transfer edilmeden önce ücretsiz kahvaltı yapacağınız buluşma noktasına transfer edeceğiz. Fırlatma alanına vardığınızda, uçuşunuz için sıcak hava balonlarının hazırlanmasının muhteşem manzarasını izleyeceksiniz. Uçuşunuz gün doğumunda başlayacak ve pilotunuz yer seviyesinden yaklaşık 700 ila 1000 metre yükseklikte rahat bir yüksekliğe tırmanacaktır. Bu yükseklikten, altınızdaki Kapadokya'nın güzelliğine hayran kalacaksınız. Uçuşun belirli bölümlerinde, pilotlarımız kaya oluşumlarının 1 metre altına kadar uçabilme kabiliyetine sahip olup, bu da size mükemmel fotoğraf çekme fırsatları sağlayacaktır. Standart Uçuş toplam 60 büyüleyici dakikadır. Uçuş sonunda şampanyalı bir kutlama olacak ve size ömür boyu hatıra olarak pilotunuz tarafından imzalanmış bir Uçuş Sertifikası verilecektir. Turunuzun sonunda dinlenebileceğiniz, kahvaltı yapabileceğiniz ve ardından tam gün Kızıl Vadi & Kaymaklı Yeraltı Şehri Turunuza devam edebileceğiniz otelinize geri döneceksiniz.

09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük Kızıl Vadi & Kaymaklı Yeraltı Şehri Turumuz için yola çıkacağız.

Turumuz aile şekline sahip peribacalarını görmeye başlar; baba, anne ve kızı. Kapadokya'nın en etkileyici vadisindeki ünlü kaya kiliselerinden geçerek yürüyüşümüze başlayacağız; Kızıl Vadi.

Şimdi Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden ayrılmadan önce Ortahisar Kalesi'nde öğle yemeği molası verme zamanı. Bu, doğal güvercin evlerinde sayısız güvercin barındıran panoramik Güvercinlik Vadisi'ne geçmeden önce Kapadokya'nın en büyük yeraltı şehirlerinden birini görmek için en iyi fırsat. Bu güvercinler, bağları gübrelemek için gübreleriyle yöre halkının yaşamasına katkıda bulunurlar.

Sizi otelinize transfer etmeden önce fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak.

Kapadokya'da geceleme

3 GÜN:

09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam gün Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Kanyon Turumuz için yola çıkacağız.

İlk durağımız ahırlar, mahzenler, depolar, yemekhaneler, kiliseler ve şaraphanelerin bulunduğu konutların Hristiyan topluluklar için sığınak olarak kullanıldığı Derinkuyu Yeraltı Köyü.

Volkanik Hasan Dağı'nın küllerinden oluşturulan Büyük Kanyon olarak da bilinen Ihlara Kanyonu'na giderek turumuza devam edeceğiz. Yürüyüşün ardından Melendiz Çayı ile sulanan kanyonun içinden geçilir. Yerel bir vahşi plantasyona yayılmış kayaya oyulmuş kiliseler, İncil'den başarıyla boyanmış temsilleriyle sizi şaşırtıyor.

Öğle yemeğimizi nehir kıyısındaki Belisirma'da yerel bir restoranda alacağız, ardından içi oyulmuş kalesi ve sarp yamaçta peribacalarının dinlendiği kiliseleri olan Selime'yi ziyaret edeceğiz.

Tur sonrası sizi otelinize transfer edeceğiz.

Kapadokya'da geceleme

4. GÜN:

Kasabayı kendi başınıza keşfedebilirsiniz.

seni senden alacağız

İstanbul'a dönüş uçuşunuz için sizi Kayseri veya Nevşehir Havalimanı'na transfer edin, İstanbul'a vardığınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma