4 Gece 5 Gün Balayı Paket Turu

4 Gece 5 Gün Balayı Paket Turu

İstanbul'dan – Uçakla

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: ± 5 Gün

Önemli Noktalar:

devrent
Paşabağı (Keşiş Vadisi)
Avanos (Çömlekçilik Merkezi)
Esentepe
Uçhisar Kalesi
Göreme Açık Hava Müzesi
Sıcak Hava Balonu
Kızıl Vadi
Ortahisar Kalesi
Kaymaklı Yeraltı Şehri
Güvercin Vadisi


Otel Seçenekleri:

Standart odaların dışında jakuzi ve ücretsiz meyve ikramı ile konforunuz için özel olarak tasarlanmış ve dekore edilmiş bir odada konaklayacağınızı lütfen unutmayınız.

Gamirasu Deluxe Cave Hotel BB bazında çift kişilik deluxe mağara odasında https://www.gamirasu.com/
*İstediğiniz zaman şehre/şehirden ücretsiz shuttle servisi
* Otel, hayatınız boyunca kalacağınız 50 otel listesine girer.
https://www.businessinsider.com/hotels-you-should-stay-at-during-your-lifetime-2015-5?op=1
Kayakapı Premium Caves & Spa çift kişilik deluxe mağara odasında BB bazında https://www.kayakapi.com
Çift kişilik deluxe odada Kutsal Ev https://sacredhouse.com.tr
BB bazında çift kişilik deluxe odada Best Western Premier Cappadocia & Spa https://www.bestwestern.com
Elika Cave Suites çift kişilik deluxe odada BB bazında https://www.elicacavesuites.com/en/homepage/
Yusuf Yiğitoğlu Konağı BB bazında çift kişilik deluxe odada https://www.yusufyk.com/en/
Çift kişilik deluxe odada BB bazında Cave Konak Hassecavekonak.com
Dedeli Konak Cave Hotel BB bazında çift kişilik deluxe odada https://dedelikonak.com
Cappadocia Cave Resort & Spa çift kişilik deluxe odada BB bazında https://www.cappadociacaveresortandspa.com/ppc/index.html
 

İsteğe Bağlı Aktiviteler ve Etkinlikler:

ATV Turları
Binicilik
cip Safari
Geleneksel Türk Gecesi Gösterisi
Dönen Derviş Gösterisi
Türk banyosu


Güzergah:


1.GÜN:

Sizi otelinizden alıp Kayseri veya Nevşehir uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

Boş zamanlarında dinlenebilir veya isteğe bağlı etkinlikler veya etkinlikler yaşayabilirsiniz.
Kapadokya'da geceleme

2. GÜN

Profesyonel Bir Fotoğrafçı Eşliğinde:

Kapadokya'ya özgü, hayatınızda bir kez yaşanabilecek bir deneyime hazır olun!

Kişisel fotoğrafçınız sizi 03:15-03.45 saatleri arasında (otelinizin konumuna bağlı olarak) otelinizden alacak ve fırlatma alanına transfer edilmeden önce ücretsiz kahvaltı yapacağınız buluşma noktasına transfer edecektir. Fırlatma alanına vardığınızda, uçuşunuz için sıcak hava balonlarının hazırlanmasının muhteşem manzarasını izleyeceksiniz. Uçuşunuz gün doğumunda başlayacak ve pilotunuz yer seviyesinden yaklaşık 700 ila 1000 metre yükseklikte rahat bir yüksekliğe tırmanacaktır. Bu yükseklikten, altınızdaki Kapadokya'nın güzelliğine hayran kalacaksınız. Uçuşun belirli bölümlerinde, pilotlarımız kaya oluşumlarının 1 metre altına kadar uçabilme kabiliyetine sahip olup, bu da size mükemmel fotoğraf çekme fırsatları sağlayacaktır. Standart Uçuş toplam 60 büyüleyici dakikadır. Uçuş sonunda şampanyalı bir kutlama olacak ve size ömür boyu hatıra olarak pilotunuz tarafından imzalanmış bir Uçuş Sertifikası verilecektir. Turunuzun sonunda dinlenebileceğiniz, kahvaltı yapabileceğiniz ve ardından kişisel fotoğrafçınız ile gününüze devam edebileceğiniz otelinize transfer edileceksiniz.

Lütfen bu sizin gününüz olduğunu unutmayın, alınış saatinden itibaren kişisel fotoğrafçınız size eşlik edecek ve tüm anlarınızın fotoğrafını çekecektir. Gün doğumundan gün batımına kadar kendi programınızı yapacaksınız. Fotoğrafçınız sizi gün doğumu ve gün batımı arasında dilediğiniz her yere götürecektir.

3 GÜN:

Sizi otelinizden alıp Klasik Kapadokya Turu'na transfer edeceğiz.

İlk durağımız, tuhaf görünümleriyle bir ay manzarası veya ay manzarası oluşturan birçok farklı kaya oluşumunu ve küçük peribacalarını gözler önüne seren Devrent Vadisi'ni ziyaret etmek olacak. Bu muhteşem vadide yürürken, doğanın yarattığı heykel bir hayvanat bahçesine benzeyen hayvansı kaya oluşumlarını da göreceksiniz. Turumuz, Kapadokya'nın en çarpıcı peribacalarından bazılarını içeren ikili ve üçlü kaya kapakları ile Paşabağı (Keşişler Vadisi) ile devam edecek. Bu şekil, bu peribacalarına 'mantar şeklindeki peribacaları' adı verilen Kapadokya'ya özgüdür. Paşabağı'nı gezdikten sonra, Hitit döneminden kalma dünyaca ünlü çanak çömlekleriyle tanınan Avanos'a gideceğiz.

Yerel ustalar tarafından işlenen kırmızı kil, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak nehrinin kalıntılarından geliyor.

Öğle yemeğimizi Avanos'ta yerel bir restoranda yedikten sonra Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezerek turumuza devam edeceğiz. MS 10-13. yüzyıllardan peribacalarına oyulmuş kiliseleri, şapelleri ve manastırları, duvarları fresklerle gezeceksiniz.

Sizi otelinize transfer etmeden önce komşu vadilerde fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak.
Kapadokya'da geceleme

4. GÜN:

09:00 - 09:1 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız.

5 ve tam günlük Kızıl Vadi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri Turumuz için hareket.

Turumuz aile şekline sahip peribacalarını görmeye başlar; baba, anne ve kızı. Kapadokya'nın en etkileyici vadisindeki ünlü kaya kiliselerinden geçerek yürüyüşümüze başlayacağız; Kızıl Vadi.

Şimdi Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden ayrılmadan önce Ortahisar Kalesi'nde öğle yemeği molası verme zamanı. Bu, doğal güvercin evlerinde sayısız güvercin barındıran panoramik Güvercinlik Vadisi'ne geçmeden önce Kapadokya'nın en büyük yeraltı şehirlerinden birini görmek için en iyi fırsat. Bu güvercinler, bağları gübrelemek için gübreleriyle yöre halkının yaşamasına katkıda bulunurlar.

Sizi otelinize transfer etmeden önce fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak.
Kapadokya'da geceleme

5. GÜN:

Sizi otelinizden alıp İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Kayseri veya Nevşehir Havalimanı'na transfer edeceğiz, İstanbul'a vardığınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

Ücretsiz Teklif Alma