Antalya Challenge Paket Tur

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: Antalya Oteliniz
Süre: 4 Gün 3 Gece

Önemli Noktalar:

Antalya Eski Liman
Antalya'nın Eski Kenti
Düden Şelaleleri
Antalya Çarşısı
Hadrianus Kapısı
Eski Yivli Minare
Perge
Aspendos
Yan
Olimpos Teleferik
Tandem Yamaç Paraşütü
Köprülü Kanyon
akarsu raftingi
cip Safari

Güzergah:

1.gün
Antalya Uçuşu – Şelaleli Tam Gün Antalya Şehir Turu

Sizi otelinizden alıp Antalya uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük turunuza transfer edileceksiniz.

Antalya, Türkiye'ye gelen ziyaretçiler arasında en popüler yerlerden biri olarak yer alan bir şehirdir. Tam günlük gezimiz sizi tarihi Antalya şehrini gezmeye götürecek. Hala Antalya, Türkiye'de ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Güne sizi otelinizin ana girişinden alarak başlıyoruz. Yol boyunca Antalya Şelalelerini ziyaret edeceğiz. Böylece güzel Antalya Şelalelerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Kaleiçi veya Eski Antalya tarih ve güzel binalarla doludur. Osmanlı tarzında yapılmış eski evleri görecek ve parktan muhteşem su manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Eski şehrin limanını, Hadrian Kapısı'nı ve daha birçok turistik yeri göreceksiniz. Şehrin bu bölümünde mağazalar, kebap restoranları ve pansiyonların sıralandığı birçok küçük sokak bulunuyor. Antalya'nın tarihi merkezinde geri dönüp konaklamaya karar verirseniz, burada harika butik oteller ve pansiyonlar var.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

2. gün
Rafting ve Jeep Safari Turu

07:30 - 08:00 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turumuz için yola çıkacağız.

Off road safari, 10 kişiye kadar kapasiteye sahip jeep seçeneklerimiz ile büyük gruplar için en ideal gezilerden biridir. Jeep turlarımızda 10 kişilik Land Rover araçlarını kullanıyoruz. Sürücülerimizden birinin Land Rover araçlarını kullanması gerekiyor. Sürücüler ve rehberlerle birlikte teknik ekip, olası teknik müdahaleler için her grup içinde hizmete hazırdır.

Jeep Safari parkuru, çoğunlukla toprak yolları ve off-road olarak bilinen yaylaları takip eder. Katılımcılar, Taşağıl, Çardak ve Sağrin köylerinden geçerek, gerçekler ve macera dolu bir yolculuğun ardından Köprülü Kanyon Milli Parkı içindeki tesislere ulaşırlar. Burada lezzetli bir öğle yemeğinin ardından katılımcılar, teknelerle Köprüçay'ın serin sularının akışına giriyor.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Önemli Not: Bu tur Nisan'dan Ekim'e kadar mevcuttur.


3 gün
Tam Gün Perge, Aspendos ve Side Turu

07:30 - 08:00 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turumuz için yola çıkacağız.

Günübirlik gezi ile Perge, Aspendos ve Side'yi keşfedin. Sabah yola çıkın ve Antalya Müzesi'nde sergilenen heykellerin çoğunun ortaya çıkarıldığı Perge'yi ziyaret edin. 1500 civarında Hititler tarafından yerleşmiş önemli bir antik Parnphylia şehri. St. Paul ilk misyonerlik yolculuğunda Perge'yi ziyaret etti. Tiyatro sahnesi ince oymalı mermer kabartmalara sahiptir ve şehrin dört bir yanından diğer oymalar stadyumda sergilenmektedir. Amatör arkeologlar, iki yüksek kuleyle çevrili güzel şehir kapısını, bir zamanlar mozaiklerle döşeli ve dükkanlarla çevrili uzun sütunlu yolu, büyük bir agorayı, hamamları ve spor salonunu görmek isteyeceklerdir. Perge, Pamfilya şehirlerinden biriydi ve MÖ 12-13. yüzyıllarda inşa edildiğine inanılıyordu. Kentin görülebilen kalıntılarının çoğu Roma dönemine aittir. Perge'nin simgesi haline gelen iki kuleden, akropolün altındaki nymphaion'da biten sütunlu cadde başlar.

Tiyatro, Aspendos'un ana özelliğidir ve bu tür mimarinin Türkiye'de kalan en görkemli örneğini görmek için buraya gelen ziyaretçileri cezbeder. Tiyatronun günümüze kadar bu kadar iyi korunmuş olması, imparator Marcus Aurelius (MS 161-180'de) döneminde mimar Zeno'nun üzerinde düşünülmüş yapım yönteminin yanı sıra geç Bizans ve Selçuklulardan kaynaklanmaktadır. tiyatroyu kullanan ve iyi durumda tutan. Böylece Aspendos tiyatrosu 21. yüzyılda hala konserler ve festivaller için unutulmaz bir çerçeve oluşturmaktadır.

Doğudaki en uzak şehir olan Side tarihi Pamfilya yaklaşık 1000 m uzunluğunda ve 400 m genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuş, ticari liman görevini yerine getirmiştir. Doğal olarak Side, antik çağda en önemli ticaret merkezlerinden biriydi ve şimdi Türkiye'nin güneyindeki en popüler tatil beldelerinden biri. Tüccarlar yerel dili benimsediler, Side adı nar anlamına geliyor, meyve bolluğu ve bereketi simgeliyor. Zamanımızda Eski Sütunlu Sokaklar, Çeşme Anıtları, Agora, Dyanisos Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. En önemli kalıntılar Roma tarzı amfi tiyatro ve devasa sütunlarıyla Apollon Tapınağı'dır.

Son olarak Antalya merkeze 25 km uzaklıkta bulunan ve 33 hektarlık bir alanı kaplayan Kurşunlu Şelaleleri Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. 18-m

eter şelalesi, Aksu nehrinin kollarından biri üzerindedir ve çam ormanlarının ortasındaki konumu oldukça olağanüstü güzelliktedir. Suyun etrafındaki kırsal alan hoş bir piknik ve keyif noktası oluşturur ve özellikle sıcak bir Akdeniz yaz gününde hoş bir ferahlık sunar.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

 

4. Gün
Olympos Dağı Turundan Yarım Gün Tandem Yamaç Paraşütü – İstanbul'a Dönüş

Yamaç Paraşütü hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Olympos – Tahtalı Dağı 2365 m'de ilk Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşu deneyiminizi bizimle yaşamaya ne dersiniz? (Dünya rekoru!!!).

Hafif bir eğimde birkaç adım ileriye doğru ve pilotunuza ve planörünüze güvenli bir şekilde bağlıyken, uçuşta insanlığın inanılmaz macerasını yaşayacaksınız!!!

Tandem uçuşları, yükselmenin büyüsünü deneyimlemenin en kolay ve en güvenli yoludur. Yalnız uçmayı öğrenmenin aksine, Tandem Flights, ilk kez uçmadan önce sadece 10 dakikalık bir brifing gerektirir! Uçuş, hava koşullarına ve kalkış sahasına bağlı olarak 40 dakika ile 1 saat arasında sürecektir. Bazı yolcular sadece heyecan verici bir uçuş isteyebilir ve biz de bunu yapabiliriz. Sadece ekstrem bir uçuş isteyin ve bunu yapmak güvenliyse, uçuş eğitmeniniz size asla unutamayacağınız bir akrobatik deneyim yaşatacak! Tandem yolcularımızdan bazılarını daha sonra Tahtalı'nın (Olimpos Dağı) zirvesinde kendi planörleriyle görmekten gurur duyuyoruz! Tahtalı'dan (Olimpos Dağı) tandem bir uçuş, size dünyanın en yüksek irtifa farkından serbest uçuş heyecanını yaşamak için mükemmel bir şans veriyor!

Olympos – Tahtalı'nın muhteşem dağ manzarası ile Kemer – Tekirova ve Olympos – Çıralı sahillerinin havadan güzelliklerinin buluştuğu Türkiye'nin en büyük yerlerinden biridir. Turkuaz denizin bir mil üzerinde, eşsiz manzaranın nefes kesici manzarası size eşi görülmemiş bir özgürlük duygusu verecektir. Bazıları için, koşullar uygunsa, planörü kendiniz uçurma şansı bile var. Pilotlarımız herhangi bir yaralanma olmaksızın 55.000'den fazla tandem uçuş gerçekleştirdi. 110 kg'ın altındaki herkes tandem uçabilir. Tek ihtiyacınız olan yaklaşık 5 metre koşabilmek.


Önemli Not:

Ağırlık Limitleri:
Erkekler için maksimum 110 kg
Kadınlar için maksimum 90 kg

Koşullar: Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz uçmak uygun değildir;

Kalp hastalığı solunum hastalığı, ruhsal sorunlar ve nöbet gibi epilepsi ile ilgili sorunlar yaşayan kadın ve hamile.

Koşu ayakkabısı giymeniz için ihtiyacınız olan her şey, gerekli diğer tüm ekipmanlar sağlanmaktadır.

Turdan sonra İstanbul uçuşunuz için Antalya Havalimanı'na transfer edileceksiniz, vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma