Antalya Şehir & Perge – Aspendos – Side Turu

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 2 Gün 1 Gece

Önemli Noktalar:

Antalya Eski Liman
Antalya'nın Eski Kenti
Düden Şelaleleri
Antalya Çarşısı
Hadrianus Kapısı
Eski Yivli Minare
Perge
Aspendos
Yan

Güzergah:

1.gün
Antalya Uçuşu – Şelaleli Tam Gün Antalya Şehir Turu

Sizi otelinizden alıp Antalya uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük turunuza transfer edileceksiniz.

Antalya, Türkiye'ye gelen ziyaretçiler arasında en popüler yerlerden biri olarak yer alan bir şehirdir. Tam günlük gezimiz sizi tarihi Antalya şehrini gezmeye götürecektir.

Hala Antalya, Türkiye'de ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Güne sizi otelinizin ana girişinden alarak başlıyoruz. Yol boyunca Antalya Şelalelerini ziyaret edeceğiz. Böylece güzel Antalya Şelalelerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Kaleiçi veya Eski Antalya, tarih ve güzel binalarla doludur. Osmanlı tarzında yapılmış eski evleri görecek ve parktan muhteşem su manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Eski şehrin limanını, Hadrian Kapısını ve daha birçok turistik yeri göreceksiniz.

Şehrin bu bölümünde mağazalar, kebap restoranları ve pansiyonların sıralandığı birçok küçük sokak bulunur. Antalya'nın tarihi merkezinde geri dönüp konaklamaya karar verirseniz, burada harika butik oteller ve pansiyonlar var.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

2. gün
Tam Gün Perge, Aspendos ve Side Turu - İstanbul'a Dönüş

07:30 - 08:00 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turumuz için yola çıkacağız.

Günübirlik gezi ile Perge, Aspendos ve Side'yi keşfedin. Sabah yola çıkın ve Antalya Müzesi'nde sergilenen heykellerin çoğunun ortaya çıkarıldığı Perge'yi ziyaret edin. 1500 civarında Hititler tarafından yerleşmiş önemli bir antik Pamfilya şehri. St. Paul ilk misyonerlik yolculuğunda Perge'yi ziyaret etti. Tiyatro sahnesi ince oymalı mermer kabartmalara sahiptir ve şehrin dört bir yanından diğer oymalar stadyumda sergilenmektedir. Amatör arkeologlar, iki yüksek kuleyle çevrili güzel şehir kapısını, bir zamanlar mozaiklerle döşeli ve dükkanlarla çevrili uzun sütunlu yolu, büyük bir agorayı, hamamları ve spor salonunu görmek isteyeceklerdir. Perge, Pamfilya şehirlerinden biriydi ve MÖ 12-13. yüzyıllarda inşa edildiğine inanılıyordu. Kentin görülebilen kalıntılarının çoğu Roma dönemine aittir. Perge'nin simgesi haline gelen iki kuleden, akropolün altındaki nymphaion'da biten sütunlu cadde başlar.

Tiyatro, Aspendos'un ana özelliğidir ve bu tür mimarinin Türkiye'de kalan en görkemli örneğini görmek için buraya gelen ziyaretçileri cezbeder. Tiyatronun günümüze kadar bu kadar iyi korunmuş olması, imparator Marcus Aurelius (MS 161-180'de) döneminde mimar Zeno'nun üzerinde düşünülmüş yapım yönteminin yanı sıra geç Bizans ve Selçuklulardan kaynaklanmaktadır. tiyatroyu kullanan ve iyi durumda tutan. Böylece Aspendos tiyatrosu 21. yüzyılda hala konserler ve festivaller için unutulmaz bir çerçeve oluşturmaktadır.

Doğudaki en uzak şehir olan Side tarihi Pamfilya yaklaşık 1000 m uzunluğunda ve 400 m genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuş, ticari liman görevini yerine getirmiştir. Doğal olarak Side, antik çağda en önemli ticaret merkezlerinden biriydi ve şimdi Türkiye'nin güneyindeki en popüler tatil beldelerinden biri. Tüccarlar yerel dili benimsediler, Side adı nar anlamına geliyor, meyve bolluğu ve bereketi simgeliyor. Zamanımızda Eski Sütunlu Sokaklar, Çeşme Anıtları, Agora, Dyanisos Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. En önemli kalıntılar Roma tarzı amfi tiyatro ve devasa sütunlarıyla Apollon Tapınağı'dır.

Son olarak Antalya merkeze 25 km uzaklıkta bulunan ve 33 hektarlık bir alanı kaplayan Kurşunlu Şelaleleri Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. 18 metrelik şelale, Aksu nehrinin kollarından biri üzerindedir ve çam ormanlarının ortasındaki konumu oldukça olağanüstü güzelliktedir. Suyun etrafındaki kırsal alan hoş bir piknik ve keyif noktası oluşturur ve özellikle sıcak bir Akdeniz yaz gününde hoş bir ferahlık sunar.

Turdan sonra İstanbul uçuşunuz için Antalya Havalimanı'na transfer edileceksiniz, varışınızda otelinize transfer edileceksiniz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma