Antalya Turunun Öne Çıkanları

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: Antalya Oteliniz
Süre: 3 Gün 2 Gece

Önemli Noktalar:

Antalya Eski Liman
Antalya'nın Eski Kenti
Düden Şelaleleri
Antalya Çarşısı
Hadrianus Kapısı
Eski Yivli Minare
Perge
Aspendos
Yan
Olimpos Teleferik
Phaselis Antik Kenti
Ulupınar

Güzergah:

1.gün
Antalya Uçuşu – Şelaleli Tam Gün Antalya Şehir Turu

Sizi otelinizden alıp Antalya uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük turunuza transfer edileceksiniz.

Antalya, Türkiye'ye gelen ziyaretçiler arasında en popüler yerlerden biri olarak yer alan bir şehirdir. Tam günlük gezimiz sizi tarihi Antalya şehrini gezmeye götürecektir.

Hala Antalya, Türkiye'de ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Güne sizi otelinizin ana girişinden alarak başlıyoruz. Yol boyunca Antalya Şelalelerini ziyaret edeceğiz. Böylece güzel Antalya Şelalelerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Kaleiçi veya Eski Antalya, tarih ve güzel binalarla doludur. Osmanlı tarzında yapılmış eski evleri görecek ve parktan muhteşem su manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Eski şehrin limanını, Hadrian Kapısını ve daha birçok turistik yeri göreceksiniz.

Şehrin bu bölümünde mağazalar, kebap restoranları ve pansiyonların sıralandığı birçok küçük sokak bulunur. Antalya'nın tarihi merkezinde geri dönüp konaklamaya karar verirseniz, burada harika butik oteller ve pansiyonlar var.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

2. gün
Tam Gün Perge, Aspendos ve Side Turu

07:30 - 08:00 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turumuz için yola çıkacağız.

Günübirlik gezi ile Perge, Aspendos ve Side'yi keşfedin. Sabah yola çıkın ve Antalya Müzesi'nde sergilenen heykellerin çoğunun ortaya çıkarıldığı Perge'yi ziyaret edin. 1500 civarında Hititler tarafından yerleşmiş önemli bir antik Parnphylia şehri. St. Paul ilk misyonerlik yolculuğunda Perge'yi ziyaret etti. Tiyatro sahnesi ince oymalı mermer kabartmalara sahiptir ve şehrin dört bir yanından diğer oymalar stadyumda sergilenmektedir. Amatör arkeologlar, iki yüksek kuleyle çevrili güzel şehir kapısını, bir zamanlar mozaiklerle döşeli ve dükkanlarla çevrili uzun sütunlu yolu, büyük bir agorayı, hamamları ve spor salonunu görmek isteyeceklerdir. Perge, Pamfilya şehirlerinden biriydi ve MÖ 12-13. yüzyıllarda inşa edildiğine inanılıyordu. Kentin görülebilen kalıntılarının çoğu Roma dönemine aittir. Perge'nin simgesi haline gelen iki kuleden, akropolün altındaki nymphaion'da biten sütunlu cadde başlar.

Tiyatro, Aspendos'un ana özelliğidir ve bu tür mimarinin Türkiye'de kalan en görkemli örneğini görmek için buraya gelen ziyaretçileri cezbeder. Tiyatronun günümüze kadar bu kadar iyi korunmuş olması, imparator Marcus Aurelius (MS 161-180'de) döneminde mimar Zeno'nun üzerinde düşünülmüş yapım yönteminin yanı sıra geç Bizans ve Selçuklulardan kaynaklanmaktadır. tiyatroyu kullanan ve iyi durumda tutan. Böylece Aspendos tiyatrosu 21. yüzyılda hala konserler ve festivaller için unutulmaz bir çerçeve oluşturmaktadır.

Doğudaki en uzak şehir olan Side tarihi Pamfilya yaklaşık 1000 m uzunluğunda ve 400 m genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuş, ticari liman görevini yerine getirmiştir. Doğal olarak Side, antik çağda en önemli ticaret merkezlerinden biriydi ve şimdi Türkiye'nin güneyindeki en popüler tatil beldelerinden biri. Tüccarlar yerel dili benimsediler, Side adı nar anlamına geliyor, meyve bolluğu ve bereketi simgeliyor. Zamanımızda Eski Sütunlu Sokaklar, Çeşme Anıtları, Agora, Dyanisos Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. En önemli kalıntılar Roma tarzı amfi tiyatro ve devasa sütunlarıyla Apollon Tapınağı'dır.

Son olarak Antalya merkeze 25 km uzaklıkta bulunan ve 33 hektarlık bir alanı kaplayan Kurşunlu Şelaleleri Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. 18 metrelik şelale Aksu nehrinin kollarından biri üzerindedir ve çam ormanlarının ortasındaki konumu oldukça olağanüstü güzelliktedir. Suyun etrafındaki kırsal alan hoş bir piknik ve keyif noktası oluşturur ve özellikle sıcak bir Akdeniz yaz gününde hoş bir ferahlık sunar.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

3 gün
Tam Gün Olimpos Dağı – Phaselis Antik Kenti & Ulupınar Turu – İstanbul'a Dönüş

08:30 - 09:00 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turumuz için yola çıkacağız.

Tahtalı Teleferiği, deniz ve dağ olmak üzere iki klasik tatil destinasyonunu benzersiz bir şekilde bir araya getiriyor. Deniz seviyesinden 2365 m yükseklikte bulunan Tantalı Dağı, çekici ve hızla büyüyen bir turistik bölgede yer almakta ve bölgeye yeni bir boyut kazandırmaktadır. 4350 m uzunluğu ile Tahtalı Teleferiği, Avrupa'nın en uzun, dünyanın ise ikinci en uzun teleferiğidir. Yolculuk, üssünden seçime kadar 10 dakika sürer. Ziyaretçiler baz istasyonuna

Bir çam ormanının tadını çıkarmadan önce eşsiz manzaralar ve zirveden tüm tatil bölgesinin sansasyonel panoraması ile tamamlanan zirveye yolculuk.

Otelden alındıktan sonra, teleferik baz istasyonuna ulaşmak için muhteşem Beydağları Milli Parkı'ndan geçin. Teleferiğe aktarın ve modern kabinlerde 14.298 fit (4.359 metre) uzunluğundaki rotayı sürün. Her kabin 80 kişilik kapasiteye sahiptir.

Olimpos Dağı, Türk Rivierası'nın en yüksek dağı ve Türkiye'nin güneyinin büyük bir bölümünü kaplayan Toros Sıradağlarının en yükseklerinden biridir. Teleferikle yapılan bu muhteşem yolculuk, sizi panoramik manzaralarla ödüllendirileceğiniz deniz seviyesinden 7.757 fit yüksekliğe götürür.

10 dakikalık teleferik yolculuğunda karla kaplı dağlara hayran kalın ve Tahtalı Dağı'nın tepesinden Antalya'nın muhteşem manzarasını görün.

Deniz seviyesine indiğinizde, yıkık antik Likya kenti Phaselis'i keşfedeceksiniz. Bir zamanlar önemli bir limandı ve sürekli korsan tehdidi altındaydı. Bugün ana cadde üzerindeki dükkan ve kemerlerden geriye kalanları, Roma hamamı kalıntılarını ve Hadrian Su Kapısı'nı görebilirsiniz.

Daha sonra grup, muhteşem manzarası ve doğasıyla Ulupınar'da yüzen kaynak suyunun altındaki platformlarda oturup unutulmaz bir öğle yemeği yiyor.

Turdan sonra İstanbul uçuşunuz için Antalya Havalimanı'na transfer edileceksiniz, varışınızda otelinize transfer edileceksiniz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma