Efes & Pamukkale Tur

Tur Bilgileri:

Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 2 Gün – 1 Gece


Önemli Noktalar:
Efes
Pamukkale


Güzergah:


1.gün:
İzmir Uçuşu – Tam Gün Efes Turu
Sizi İstanbul otelinizden alacağız ve İzmir'e vardığınızda İzmir uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, tam günlük turunuz için yola çıkmak üzere Efes'e transfer edileceksiniz.
Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Antik dünyanın yedi harikasından biri olan ve Antik Çağın Ticari, Dini ve Sosyal Merkezi olarak bilinen Efes'in bulunduğu Artemis Tapınağı'nı (Diana) ziyaret edeceksiniz. Türkiye. Öğle yemeğinden sonra, muhtemelen hayatının son yıllarını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz; İsa Bey Camii, bu etkileyici cami XIV. Century A.D., bu ülkede göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor.
Kuşadası'nda geceleme


2. gün:
Tam Gün Pamukkale Turu - İstanbul'a Dönüş
Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Sığ termal sular, altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor.
Turdan sonra İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Denizli Havalimanı'na transfer edileceksiniz, İstanbul'a vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.
Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma