Efes – Priene, Didyma, Milet – Pamukkale Turu

Tur Bilgileri:

Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 3 Gün – 2 Gece

Önemli Noktalar:

Efes
Milet, Priene ve Didim
Pamukkale


Güzergah:

1.gün
İzmir Uçuşu – Tam Gün Efes Turu

Sizi otelinizden alıp İzmir uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük turunuz için ayrılmak üzere sizi Efes'e transfer edeceğiz.

Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Antik dünyanın yedi harikasından biri olan ve Antik Çağın Ticari, Dini ve Sosyal Merkezi olarak bilinen Efes'in bulunduğu Artemis Tapınağı'nı (Diana) ziyaret edeceksiniz. Türkiye. Öğle yemeğinden sonra, muhtemelen hayatının son yıllarını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz; İsa Bey Camii, bu etkileyici cami XIV. Century A.D., bu ülkede göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor.

Kuşadası'nda geceleme


2. gün:
Tam Gün Milet – Priene – Didyma Turu

Priene – Bir zamanlar liman kentiydi ama şimdi denizden 16 km içeride Mykale Dağı'nın tepelerinde bulunuyor. Priene'deki tiyatro, Helen Dünyasının en güzel tiyatrolarından biridir. Athena Polias Tapınağı, Büyük İskender tarafından şehre bir hediye olarak yeniden inşa edilmiştir. Priene'den sonra Milet, bir zamanlar Anadolu'nun en büyük şehirlerinden biri olan Milet antik kentini ziyaret eder. Ticaret yolları üzerinde bulunuyordu. Didyma – Burası bir şehir değil, Apollon'a adanmış bir tapınaktı. Bir zamanlar Helen Dünyasının en büyük tapınaklarından biriydi.
Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Kuşadası'nda geceleme


3 gün:
Tam Gün Pamukkale Turu - İstanbul'a Dönüş

Sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turunuz için yola çıkacağız.

Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Sığ termal sular, altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor.
Turdan sonra İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Denizli Havalimanı'na transfer edileceksiniz, İstanbul'a vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma