Günlük Kapadokya Turu

Günlük Kapadokya Turu
İstanbul'dan – Uçakla

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca her gün
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: ± 18 Saat

Önemli Noktalar:

devrent
Paşabağı (Keşiş Vadisi)
Avanos (Çömlekçilik Merkezi)
Esentepe
Uçhisar Kalesi
Göreme Açık Hava Müzesi


Güzergah:
Sizi otelinizden alıp Kayseri veya Nevşehir uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük Red Plus Turumuz için sizi Kapadokya'ya transfer edeceğiz.

Turumuza iyi korunmuş en derin Yeraltı Şehri'nden başlayacağız. 30 metre derinliğe sahip bu eşsiz Yeraltı Şehri, 8 kattan oluşmakta olup, şu anda 4 katı misafirler tarafından ziyaret edilebilmektedir.

İkinci durağımız ise merkez Kapadokya'nın en yüksek noktası olacak. Uçhisar kasabasında bulunuyor ve Uçhisar Kalesi olarak anılıyor, o zaman Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz; İsa'nın yaşamını anlatan duvar resimleri (freskler) ile çok sayıda kilisenin oluşması, Hıristiyanlığın başlangıcından 10-13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sonraki durak Çavuşin Köyü olacak. Eski Rum mağara evlerini içeren terk edilmiş köyü göreceğiz.

Çavuşin ziyaretinin ardından Avanos'ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Avanos'ta çanak çömlek ve seramik yapımını izleyebileceğiniz bir çömlekçi dükkanını ziyaret edeceğiz.

Bir sonraki durağımız, en büyük peribacalarının resmini iki veya üç kapakla çekebileceğiniz Paşabağı (Keşişler Vadisi).

Şimdi Hayal Vadisi olarak da adlandırılan ve hayvanlara benzeyen farklı kaya oluşumlarını veya zihninizde hayal ettiğiniz şekilleri görebileceğimiz Devrent Vadisi'ne geçme zamanı.

Turdan sonra İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Kayseri veya Nevşehir Havalimanı'na transfer edileceksiniz, vardığınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

Ücretsiz Teklif Alma