İstanbul | Pamukkale | Efes Paket Tur

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 6 Gün – 5 Gece

Önemli Noktalar:

İstanbul
Pamukkale
Efes

GÜZERGAH:

1.gün
İstanbul'a Gelişiniz – Boğazda Akşam Yemeği Turu

Sizi İstanbul Havalimanı'ndan alıp İstanbul otelinize transfer edeceğiz.
Boş zamanınızda dinleneceksiniz.

Akşam Yemeği Akşam Yemeği Turunuz için sizi 19:30 - 8:00 saatleri arasında otelinizden alacağız.

Size İstanbul'da lüks bir akşam yemeği gezisi gecesi sunuyoruz. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran Boğaz'ın panoramik manzarası eşliğinde dans ederken leziz gurme yemeklerin tadını çıkarın.

Geceyi şarap içip yemek yerken, Boğaz'da dolaşırken, Dolmabahçe Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Fatih Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi gibi tarihi yerleri ve İstanbul'un çok ünlü gece kulüplerini görmenin keyfini çıkarın. Romantik ambiyansın bu eşsiz kombinasyonuna başka hiçbir İstanbul deneyimi eşlik edemez. İstanbul'un önde gelen Boğaziçi Akşam Yemeği Turu'nu yaratmak için taze yiyecekleri eşsiz İstanbul manzarası ve canlı eğlence ile birleştiriyoruz.

Akşam yemeğinden sonra profesyonel DJ ve geleneksel şov programlarının sunduğu eğlenceli müziğin keyfini çıkarabilir veya sadece bir içki ile rahatlayabilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul'da geceleme


2. gün
İstanbul Klasikleri ve Öne Çıkanlar Tam Gün Turu

Bu tur İstanbul'da bir zorunluluktur. Romalılar ve Bizanslılar tarafından araba yarışlarının düzenlendiği Roma Hipodromu ile güne başlayacaksınız. Sultanahmet Camii-altı minareli tek cami ve çevresi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Ardından, Kaiser Wilhelm 2'nin bir hediyesi olan Alman Çeşmesi'ni göreceksiniz. Ve onun doğuyla olan ilişkisinin hikayelerini dinleyin. Ayasofya - İlahi Bilgelik Kilisesi bu günün en önemli özelliğidir. Ziyaretlerin ardından rehberiniz sizi Türk El Sanatlarının tanıtılması için Kapalıçarşı'ya götürecektir.

Topkapı Müzesi en büyüğü… Türkiye'nin ve Balkan Yarımadası'nın en önemli müzesi. Tarihsel öneme sahip şeylerle dolu, kıyaslanamayacak kadar zengin bir hazine sandığıdır. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü avlular; Seyirci Salonu, Divan-Yüksek Mahkeme, Tarihi Mutfaklar, Ahırlar, Hazine, bahçeler, köşkler… Osmanlı Tarihi, sanatı ve kültürü üzerine belki de en iyi yorum bu muhteşem Sarayın Birinci Avlusuna gelmektir. Görülmesi gereken bir sonraki yer Aya İrini Kilisesi (dışarıdan). Son ilgi alanımız Caferağa Medresesi ve Soğukçeşme Caddesi. Bu şeyleri harika bir rehberle görmek… Pekala, bir daha asla eskisi gibi olmayacaksınız.

Özel not:
Ayasofya Pazartesi günü kapalıdır ve yerini Kariye Müzesi alacaktır.
Kapalıçarşı pazar günleri kapalıdır.
Sultanahmet Camii Cuma günleri 14:00'e kadar kapalıdır ve yerini Caferağa Medresesi alacaktır.

İstanbul'da geceleme

 

3 gün
İstanbul Bizans Manastırları Tam Gün Turu

08:30 - 08:45 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük Bizans Manastırları İstanbul Turumuz için yola çıkacağız.

Bizans Sanatı ve medeniyeti hayranı iseniz ve Bizans İmparatorluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu tur tam size göre. İstanbul, 4. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar dünyayı sarsan Bizans İmparatorluğu'nun başkentidir. Bu muhteşem turda sizi İstanbul'daki Bizans Manastırlarının izine götürüyoruz. Bu özel yürüyüş, Bizans Konstantinopolis'in tarihi manastırlarının çoğunu kapsar. Bizans kiliselerinin kalıntılarını, Bizans taş evlerini, sarnıçları, zindanları, sütunları, sarayları ve daha birçok şeyi görüyoruz. Günün öne çıkan kısmı kesinlikle Aziz Kariye Kurtarıcı kilisesi. Mozaik ve fresklere hayran kalacaksınız. Turun ardından sizi otelinize geri bırakacağız.

İstanbul'da geceleme

4. Gün
Pamukkale Tam Gün Turu

Sizi otelinizden alıp Denizli'ye uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük turunuz için ayrılmak üzere Pamukkale'ye transfer edileceksiniz.

Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Sığ termal sular, altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Kuşadası'nda geceleme

 

5. Gün
Efes Tam Gün Turu – İstanbul'a Uçuş

Tam günlük turunuz için sizi otelinizden alıp Efes'e transfer edeceğiz.

Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Artemis Tapınağı'nı (Dia) ziyaret edeceksiniz.

na), antik dünyanın yedi harikasından biri olan ve Antik Çağın Ticari, Dini ve Sosyal Merkezi olarak bilinen Efes'in yeri ve Türkiye'deki herhangi bir Ziyaretin Öne Çıkanlarından biridir. Öğle yemeğinden sonra, muhtemelen hayatının son yıllarını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz; İsa Bey Camii, bu etkileyici cami XIV. Century A.D., bu ülkede göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor.

Turdan sonra İstanbul uçuşunuz için İzmir Havalimanı'na transfer edileceksiniz, varışınızda sizi otelinize transfer edeceğiz.

İstanbul'da geceleme

 

6. Gün
İstanbul'da Serbest Gün – İstanbul'dan Ayrılışınız

Kasabayı kendi başınıza keşfetme ve keşfetme avantajından yararlanacaksınız.

Kalkış saatinize göre Gurme & Mutfak Turlarımızdan veya Alışveriş & Eğlence Turlarımızdan birini de ekleyebilirsiniz.

Dış hat uçuş saatinizden 3 saat önce sizi otelinizden alıp İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma