Kapadokya – Efes – Pamukkale Turu

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 4 Gün – 3 Gece

Önemli Noktalar:


Kapadokya
Efes
Pamukkale


GÜZERGAH:


1.gün
Kapadokya Uçuşu – Kapadokya Tam Gün Red Plus Turu

Sizi otelinizden alıp Kayseri veya Nevşehir Havalimanı'na uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük Red Plus Turumuz için sizi Kapadokya'ya transfer edeceğiz.
Turumuza iyi korunmuş en derin Derinkuyu Yeraltı Şehri'nden başlayacağız. 30 metre derinliğe sahip bu eşsiz Yeraltı Şehri, 8 kattan oluşmakta olup, şu anda 4 katı misafirler tarafından ziyaret edilebilmektedir.
İkinci durağımız ise merkez Kapadokya'nın en yüksek noktası olacak. Uçhisar kasabasında bulunuyor ve Uçhisar Kalesi olarak anılıyor, o zaman Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz; İsa'nın yaşamını anlatan duvar resimleri (freskler) ile çok sayıda kilisenin oluşması, Hıristiyanlığın başlangıcından 10-13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sonraki durak Çavuşin Köyü olacak. Eski Rum mağara evlerini içeren terk edilmiş köyü göreceğiz.
Çavuşin ziyaretinin ardından Avanos'ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Avanos'ta çanak çömlek ve seramik yapımını izleyebileceğiniz bir çömlekçi dükkanını ziyaret edeceğiz.
Bir sonraki durağımız, en büyük peribacalarının resmini iki veya üç kapakla çekebileceğiniz Paşabağı (Keşişler Vadisi).
Şimdi Hayal Vadisi olarak da adlandırılan, hayvanlara benzeyen farklı kaya oluşumlarını veya zihninizde hayal ettiğiniz şekilleri görebileceğimiz Devrent Vadisi'ne geçme zamanı.
Turdan sonra otelinize geri transfer edileceksiniz.
Kapadokya'da geceleme


2. gün
Sıcak Hava Balonu Turu – Tam Gün Kapadokya Mavi Turu – İzmir Uçuşu
Sizi 04:30 - 05:00 saatleri arasında otelinizden alıp, balonların hazırlanışını izlemek için fırlatma alanına transfer edeceğiz. Güneş doğmadan hemen önce sıcak hava balonu deneyiminiz başlayacak ve toplamda 60 dakika sürecektir. Uçuşunuzun ardından otelinize geri transfer edileceksiniz ve kahvaltınızı yapacaksınız.

09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi tekrar otelinizden alacağız ve tam günlük Kızıl Vadi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri Turumuz için yola çıkacağız.
Turumuz aile şekline sahip peribacalarını görmeye başlar; baba, anne ve kızı. Kapadokya'nın en etkileyici vadisindeki ünlü kaya kiliselerinden geçerek yürüyüşümüze başlayacağız; Kızıl Vadi.
Şimdi Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden ayrılmadan önce Ortahisar Kalesi'nde öğle yemeği molası verme zamanı. Bu, doğal güvercin evlerinde sayısız güvercin barındıran panoramik Güvercinlik Vadisi'ne geçmeden önce Kapadokya'nın en büyük yeraltı şehirlerinden birini görmek için en iyi fırsat. Bu güvercinler, bağları gübrelemek için gübreleriyle yöre halkının yaşamasına katkıda bulunurlar.
İzmir uçuşunuz için sizi havalimanına transfer etmeden önce fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak. İzmir'e vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.
Kuşadası'nda geceleme


3 gün
Tam Gün Efes Turu

Tam günlük turunuz için sizi otelinizden alıp Efes'e transfer edeceğiz.
Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Antik dünyanın yedi harikasından biri olan ve Antik Çağın Ticari, Dini ve Sosyal Merkezi olarak bilinen Efes'in bulunduğu Artemis Tapınağı'nı (Diana) ziyaret edeceksiniz. Türkiye. Öğle yemeğinden sonra, muhtemelen hayatının son yıllarını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz; İsa Bey Camii, bu etkileyici cami XIV. Century A.D., bu ülkede göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor.
Kuşadası'nda geceleme


4. Gün
Tam Gün Pamukkale Turu

Sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turunuz için yola çıkacağız.
Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Sığ termal sular, altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor.
Turdan sonra İstanbul'a dönüş uçuşunuz için Denizli Havalimanı'na transfer edileceksiniz, İstanbul'a vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.
Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma