Klasik Kapadokya Turu

Klasik Kapadokya Turu
Kırmızı Tur

 Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca günlük
Kalkış Yeri: Kapadokya Oteliniz
Süre: ± 8 Saat

Önemli Noktalar:

devrent
Paşabağı (Keşiş Vadisi)
Avanos (Çömlekçilik Merkezi)
Göreme Açık Hava Müzesi

Güzergah:

09:00 - 09:30 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük Klasik Kapadokya Turumuz için yola çıkacağız.

İlk durağımız, tuhaf görünümleriyle bir ay manzarası veya ay manzarası oluşturan birçok farklı kaya oluşumunu ve küçük peribacalarını gözler önüne seren Devrent Vadisi'ni ziyaret etmek olacak. Bu muhteşem vadide yürürken, doğanın yarattığı heykel bir hayvanat bahçesine benzeyen hayvansı kaya oluşumlarını da göreceksiniz. Turumuz, Kapadokya'nın en çarpıcı peribacalarından bazılarını içeren ikili ve üçlü kaya kapakları ile Paşabağı (Keşişler Vadisi) ile devam edecek. Bu şekil, bu peribacalarına 'mantar şeklindeki peribacaları' adı verilen Kapadokya'ya özgüdür. Paşabağı'nı gezdikten sonra, Hitit döneminden kalma dünyaca ünlü çanak çömlekleriyle tanınan Avanos'a gideceğiz.

Yerel ustalar tarafından işlenen kırmızı kil, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak nehrinin kalıntılarından geliyor.

Öğle yemeğimizi Avanos'ta yerel bir restoranda yedikten sonra Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezerek turumuza devam edeceğiz. MS 10-13. yüzyıllardan peribacalarına oyulmuş kiliseleri, şapelleri ve manastırları, duvarları fresklerle gezeceksiniz.

Sizi otelinize transfer etmeden önce komşu vadilerde fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak.

Ücretsiz Teklif Alma