Pamukkale ve Afrodisias Paket Turu

Tur Bilgileri:


Kalkış: Tüm yıl boyunca günlük
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 2 Gün (İstanbul'dan – Uçakla)

Önemli Noktalar:

Pamukkale Şelaleleri
Hierapolis Antik Kenti
Aphrodisias Antik Kenti

Güzergah:

1.gün
Denizli Uçuşu – Tam Gün Pamukkale Turu

Sizi İstanbul otelinizden alacağız ve Denizli'ye vardığınızda Denizli'ye uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, tam günlük turunuz için ayrılmak üzere Pamukkale'ye transfer edileceksiniz.

Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin.

Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanan sığ termal sular var.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Pamukkale'de geceleme


2. gün
Tam Gün Afrodisias Turu – İstanbul'a Uçuş

Anadolu Türkiye'nin en güzel arkeolojik alanlarından biri olan, halen kısmen kazılmış, kısmen de keşfedilmemiş Aphrodisias Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Kentin adı, ünlü mabedi burada bulunan Romalılar tarafından Venüs olarak adlandırılan aşk tanrıçası Afrodit'ten gelmektedir. Şehir, günümüz dünyasında Küçük Asya'da Karya'da Geyre köyü yakınlarında bulunuyordu.

Turdan sonra İstanbul uçuşunuz için İzmir Havalimanı'na transfer edileceksiniz, İstanbul'a vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.

Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma