Turkuaz Paket Tur - 15 Gün

Tur Bilgileri:

Kalkış: Tüm yıl boyunca
Kalkış Noktası: İstanbul Oteliniz
Süre: 15 Gün – 14 Gece

Önemli Noktalar:

İstanbul
Gelibolu
Truva ve Bergama
Pamukkale
Milet, Priene ve Didim
Efes
Ankara
Konya
Kapadokya

GÜZERGAH:

1.gün
İstanbul'a Gelişiniz – Boğazda Akşam Yemeği Turu

Sizi İstanbul Havalimanı'ndan alıp İstanbul otelinize transfer edeceğiz.
Boş zamanınızda dinleneceksiniz.

Akşam Yemeği Akşam Yemeği Turunuz için sizi 19:30 - 8:00 saatleri arasında otelinizden alacağız.

Size İstanbul'da lüks bir akşam yemeği gezisi gecesi sunuyoruz. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran Boğaz'ın panoramik manzarası eşliğinde dans ederken leziz gurme yemeklerin tadını çıkarın.

Geceyi şarap içip yemek yerken, Boğaz'da dolaşırken, Dolmabahçe Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Fatih Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi gibi tarihi yerleri ve İstanbul'un çok ünlü gece kulüplerini görmenin keyfini çıkarın. Romantik ambiyansın bu eşsiz kombinasyonuna başka hiçbir İstanbul deneyimi eşlik edemez. İstanbul'un önde gelen Boğaziçi Akşam Yemeği Turu'nu yaratmak için taze yiyecekleri eşsiz İstanbul manzarası ve canlı eğlence ile birleştiriyoruz.

Akşam yemeğinden sonra profesyonel DJ ve geleneksel şov programlarının sunduğu eğlenceli müziğin keyfini çıkarabilir veya sadece bir içki ile rahatlayabilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul'da geceleme


2. gün
İstanbul Klasikleri ve Öne Çıkanlar Tam Gün Turu

Bu tur İstanbul'da bir zorunluluktur. Romalılar ve Bizanslılar tarafından araba yarışlarının düzenlendiği Roma Hipodromu ile güne başlayacaksınız. Sultanahmet Camii-altı minareli tek cami ve çevresi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Ardından, Kaiser Wilhelm 2'nin bir hediyesi olan Alman Çeşmesi'ni göreceksiniz. Ve onun doğuyla olan ilişkisinin hikayelerini dinleyin. Ayasofya - İlahi Bilgelik Kilisesi bu günün en önemli özelliğidir. Ziyaretlerin ardından rehberiniz sizi Türk El Sanatlarının tanıtılması için Kapalıçarşı'ya götürecektir.

Topkapı Müzesi en büyüğü… Türkiye'nin ve Balkan Yarımadası'nın en önemli müzesi. Tarihsel öneme sahip şeylerle dolu, kıyaslanamayacak kadar zengin bir hazine sandığıdır. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü avlular; Seyirci Salonu, Divan-Yüksek Mahkeme, Tarihi Mutfaklar, Ahırlar, Hazine, bahçeler, köşkler… Osmanlı Tarihi, sanatı ve kültürü üzerine belki de en iyi yorum bu muhteşem Sarayın Birinci Avlusuna gelmektir. Görülmesi gereken bir sonraki yer Aya İrini Kilisesi (dışarıdan). Son ilgi alanımız Caferağa Medresesi ve Soğukçeşme Caddesi. Bu şeyleri harika bir rehberle görmek… Pekala, bir daha asla eskisi gibi olmayacaksınız.

Özel not:
Ayasofya Pazartesi günü kapalıdır ve yerini Kariye Müzesi alacaktır.
Kapalıçarşı pazar günleri kapalıdır.
Sultanahmet Camii Cuma günleri 14:00'e kadar kapalıdır ve yerini Caferağa Medresesi alacaktır.

İstanbul'da geceleme

 

3 gün
İstanbul Bizans Manastırları Tam Gün Turu

08:30 - 08:45 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük Bizans Manastırları İstanbul Turumuz için yola çıkacağız.

Bizans Sanatı ve medeniyeti hayranı iseniz ve Bizans İmparatorluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu tur tam size göre. İstanbul, 4. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar dünyayı sarsan Bizans İmparatorluğu'nun başkentidir. Bu muhteşem turda sizi İstanbul'daki Bizans Manastırlarının izine götürüyoruz. Bu özel yürüyüş, Bizans Konstantinopolis'in tarihi manastırlarının çoğunu kapsar. Bizans kiliselerinin kalıntılarını, Bizans taş evlerini, sarnıçları, zindanları, sütunları, sarayları ve daha birçok şeyi görüyoruz. Günün öne çıkan kısmı kesinlikle Aziz Kariye Kurtarıcı kilisesi. Mozaik ve fresklere hayran kalacaksınız. Turun ardından sizi otelinize geri bırakacağız.

İstanbul'da geceleme


4. Gün
İstanbul'da Serbest Gün

Kasabayı kendi başınıza keşfetme ve keşfetme avantajından yararlanacaksınız.

Gurme ve Mutfak Turlarımızdan veya Alışveriş ve Eğlence Turlarımızdan birini de ekleyebilirsiniz.

İstanbul'da geceleme


5. Gün
Gelibolu Tam Gün Turu

Otelinizden erken ayrıldıktan sonra yaklaşık beş saat araba sürüyor ve öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Eceabat'a varıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Gelibolu (Gelibolu) Milli Parkı'nın girişine doğru yola çıkıyoruz. Kabatepe Savaş Müzesi, Sahil Mezarlığı (John Simpson ́s Mezarı), ANZAC Koyu, Arıburnu (İlk ANZAC iniş yeri), Lone Pine Mezarlığı (Avustralya anıtı), Johnston ́s Jolly (ANZAK siperlerinde yürüyüş), Görünüm Şarapnel Vadisi, Türk Anıtı, The Nek ve Walker ́s Ridge, Chunuk Bayırı (Ana Yeni Zelanda anıtı). Turumuzun ardından otelimizde kalacağımız Eceabat'a hareket ediyoruz.

Geceleme Eceabat'ta


6. Gün
Troya ve Bergama Tam Gün Turu

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Çanakkale Boğazı'nı geçmek için vapura biniyoruz. Yarım saatlik bir yolculuğun ardından, MÖ 1250'de Yunanlılar ve Truvalılar arasındaki Truva Savaşı'nın yaşandığı ve Tunç Çağı'nda çok önemli bir yerleşim yeri olan efsanevi Truva şehrine geçeceğiz. Trojan'ın bir kopyası

at da görülebilir. Bugüne kadar dokuz tabaka tespit edilmiş ve aşağı doğru tarihlendirilmiştir. Daha sonra Akropolis, Kütüphane, Athena Tapınağı, Trajan Tapınağı, Zeus Sunağı, Gymnasium, Aşağı Agora, Helenistik Tiyatro ve Dionysos Tapınağı'nı görmek için antik Bergama'ya hareket ediyoruz. Turumuzun ardından sizi otelinize transfer edeceğiz.

Kuşadası'nda geceleme


7. Gün
Pamukkale Tam Gün Turu

Sizi otelinizden alacağız ve tam günlük turunuz için yola çıkacağız.

Pamukkale Travertenleri ve şifalı doğal kaplıca sularının merkezi olan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Sudaki kimyasal özelliklerden dolayı dağ yamacında saf beyaz renkli travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Türkçede ́Pamuk Kalesi ́ olarak anılması, pamuk yığınlarına benzerliğinden dolayıdır. Öğle yemeği ve termal kırmızı sularda yüzmek için 4 yıldızlı bir otelde mola veriyoruz. Ardından travertenleri ve 1200 mezar taşıyla Anadolu'nun en büyük Nekropolü'ne sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin öne çıkan özelliklerinden biridir. Sığ termal sular, altında uzanan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Kuşadası'nda geceleme


8. Gün
Milet, Priene ve Didyma Tam Gün Turu

Priene – Bir zamanlar liman kentiydi ama şimdi denizden 16 km içeride Mykale Dağı'nın tepelerinde bulunuyor. Priene'deki tiyatro, Helen Dünyasının en güzel tiyatrolarından biridir. Athena Polias Tapınağı, Büyük İskender tarafından şehre bir hediye olarak yeniden inşa edilmiştir. Priene'den sonra Milet, bir zamanlar Anadolu'nun en büyük şehirlerinden biri olan Milet antik kentini ziyaret eder. Ticaret yolları üzerinde bulunuyordu. Didyma – Burası bir şehir değil, Apollon'a adanmış bir tapınaktı. Bir zamanlar Helen Dünyasının en büyük tapınaklarından biriydi.

Turun ardından otelinize transfer edileceksiniz.

Kuşadası'nda geceleme


9. Gün
Tam Gün Efes Turu

Tam günlük turunuz için sizi otelinizden alıp Efes'e transfer edeceğiz.

Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Antik dünyanın yedi harikasından biri olan ve Antik Çağın Ticari, Dini ve Sosyal Merkezi olarak bilinen Efes'in bulunduğu Artemis Tapınağı'nı (Diana) ziyaret edeceksiniz. Türkiye. Öğle yemeğinden sonra, muhtemelen hayatının son yıllarını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz; İsa Bey Camii, bu etkileyici cami XIV. Century A.D., bu ülkede göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor.

Kuşadası'nda geceleme


10. Gün
Ankara'ya Dövüş – Tam Gün Ankara Turu (Özel Olarak)

Sizi otelinizden alıp Ankara uçuşunuz için İzmir Havalimanı'na transfer edeceğiz, Ankara'ya vardığınızda tam günlük turunuz için yola çıkacağız.

08:30'da otelde buluşup Ankara'ya hareket. Ankara'ya vardığımızda, Taş Devri, Neolitik Çağ, Hititler, Urartular, Frigler ve daha birçok kalıntının bulunduğu Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni ziyaret; Ankara Kalesi ve modern Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran ulusal kahramanın mezar yeri olan Atatürk'ün Mozolesi. Kalkış transferi için otele veya Ankara Havalimanı'na devam edin.

Konya'da geceleme


11. Gün
Tam Gün Konya Turu (Özel Bazında)

Sizi otelinizden alıp Konya uçuşunuz için İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz, vardığınızda tam günlük Konya turunuz için yola çıkacaksınız.

Dünyaca ünlü mistik şahsiyet olan Mevlana'nın Türbesi'ni ziyaret etmeye başlayacaksınız. Öğle yemeği vakti. Daha sonra, Aladdin Tepesi'ndeki tarih öncesi tümülüs üzerinde bulunan Osmanlı Sultan Selim Camii ve 1000 yıllık Aladdin Camii'ni ziyaret edin. Ardından Kapadokya'ya dönmeden önce İnce Minare Camii'ne ilerleyin. Dönüş yolunda, antik İpek Yolu boyunca 13. yüzyıldan kalma Sultanhanı Kervansarayı'nı ziyaret edeceğiz.

Kapadokya'da geceleme


12. Gün
Tam Gün Kapadokya Red Plus Turu

09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi otelinizden alacağız ve tam günlük Red Plus Turumuz için yola çıkacağız.


İlk durağımız merkez Kapadokya'nın en yüksek noktası olacak. Uçhisar kasabasında bulunuyor ve Uçhisar Kalesi olarak anılıyor, o zaman Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz; İsa'nın yaşamını anlatan duvar resimleri (freskler) ile çok sayıda kilisenin oluşması, Hıristiyanlığın başlangıcından 10-13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sonraki durak Çavuşin Köyü olacak. Eski Rum mağara evlerini içeren terk edilmiş köyü göreceğiz.


Çavuşin ziyaretinin ardından Avanos'ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Avanos'ta çanak çömlek ve seramik yapımını izleyebileceğiniz bir çömlekçi dükkanını ziyaret edeceğiz.

Bir sonraki durağımız, en büyük peribacalarının resmini iki veya üç kapakla çekebileceğiniz Paşabağı (Keşişler Vadisi).

Şimdi hayali bir vadiye benzeyen farklı kaya oluşumlarını görebildiğimiz Devrent Vadisi olarak da adlandırılan Devrent Vadisi'ne geçme zamanı.

hayvanlar veya zihninizde hayal ettiğiniz şekiller.

Son durağımız Özkonak Yeraltı Şehri olacak.

Turdan sonra otelinize geri transfer edileceksiniz.


Kapadokya'da geceleme


13. Gün
Sıcak Hava Balonu Turu – Tam Gün Kapadokya Mavi Turu – İstanbul Uçuşu

Sizi 04:30 - 05:00 saatleri arasında otelinizden alıp, balonların hazırlanışını izlemek için fırlatma alanına transfer edeceğiz. Güneş doğmadan hemen önce sıcak hava balonu deneyiminiz başlayacak ve toplamda 60 dakika sürecektir. Uçuşunuzun ardından otelinize geri transfer edileceksiniz ve kahvaltınızı yapacaksınız.

09:00 - 09:15 saatleri arasında sizi tekrar otelinizden alacağız ve tam günlük Kızıl Vadi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri Turumuz için yola çıkacağız.

Turumuz aile şekline sahip peribacalarını görmeye başlar; baba, anne ve kızı. Kapadokya'nın en etkileyici vadisindeki ünlü kaya kiliselerinden geçerek yürüyüşümüze başlayacağız; Kızıl Vadi.

Şimdi Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden ayrılmadan önce Ortahisar Kalesi'nde öğle yemeği molası verme zamanı. Bu, doğal güvercin evlerinde sayısız güvercin barındıran panoramik Güvercinlik Vadisi'ne geçmeden önce Kapadokya'nın en büyük yeraltı şehirlerinden birini görmek için en iyi fırsat. Bu güvercinler, bağları gübrelemek için gübreleriyle yöre halkının yaşamasına katkıda bulunurlar.

İstanbul uçuşunuz için sizi havalimanına transfer etmeden önce fotoğraf çekmek için bolca vaktiniz olacak. İstanbul'a vardığınızda otelinize transfer edileceksiniz.

İstanbul'da geceleme


14. Gün
İstanbul'da Serbest Gün

Kasabayı kendi başınıza keşfetme ve keşfetme avantajından yararlanacaksınız.

Kalkış saatinize göre Gurme & Mutfak Turlarımızdan veya Alışveriş & Eğlence Turlarımızdan birini de ekleyebilirsiniz.

İstanbul'da geceleme


15. Gün
İstanbul'da Serbest Gün – İstanbul'dan Ayrılışınız

Kasabayı kendi başınıza keşfetme ve keşfetme avantajından yararlanacaksınız.

Kalkış saatinize göre Gurme & Mutfak Turlarımızdan veya Alışveriş & Eğlence Turlarımızdan birini de ekleyebilirsiniz.

Dış hat uçuş saatinizden 3 saat önce sizi otelinizden alıp İstanbul Havalimanı'na transfer edeceğiz.


Hizmet bitti

Ücretsiz Teklif Alma